Medyum ve büyücüler sosyal medyada cirit atıyor

Medyum ve büyücüler sosyal medyada cirit atıyor

Büyücüler, medyumlar Covid19 salgını başladığından beri zaten kullandıkları teknolojileri ve sosyal medyayı daha etkili olarak kullanmaya başlamışlardır Sosyal medyada, deyim yerindeyse cirit atıyorlar. 48 saat içerisinde, hem de ‘garantili’ online büyü bozma, eski sevgiliyi döndürme hizmeti veren sürüsüne bereket yüzlerce sahtekâr, insanların zoranlarını kullanarak manevi duygularından faydalanarak dolandırıcılık peşinde.
İşin ilginç yanı ise adres, telefon paylaşarak bu kadar kolayca reklam yapabilmeleri! Peki biz niye kanıyoruz?

DERTSİZ İNSAN YOK HERKES BİR KURTARICI PEŞİNDE

Çözümleyemeyeceğimiz sorunları Paranormal'a, mistik güçlerle bağlantılandırarak açıklamaya çalışıyoruz. Pozitif bilim ile büyücülere inanç zayıflasa da hâlâ talep var ve dolandırıcılar da bu talebi çok iyi kullanıyorlar.

HERKESİN BİR KURTARICI BEKLENTİSİ VAR

Uzun yıllar takip ettiğim için şunu çok iyi biliyorum kendilerine başvuranlardan çok daha zeki! Karşı tarafın ihtiyaçlarını iyi biliyorlar. Gördükleri andan itibaren yüz ve zihin okuma becerileri de çok yüksek tahminlerini kişinin eşik altı konuşmalarına,vurgularına, mimiklerine bakarak yapıyor ve 'bu kişi şunun için gelmiştir' demeleri zor olmuyor. Bu tahmini duyan kişi 'vay be nasıl da bu kadar isabetli bildi' diyor. Genelde doğaları gereği insanlar iyi ve usturuplu söylenen yalana inanmaya meyillidir. Türk islam öncesi geleneklerinde de şamanist gelenekten kaynaklanan bir inanma eğilimi var.    
ZAAFLARIMIZI SONUNA KADAR KULLANIYORLAR

Her insanın zaafları vardır.   Nerdeyse yeryüzünde yaşayan insan ailesinin genel olarak tümüne hâkim olan korku ! Çocuğuma ya da aileme, yakınlarıma bir şey olacak korkusu yaygındır.   Bu korkular karşısında kendimizi âciz ve zayıf hissederiz. Dolandırıcılar da tam olarak bu duyguyu sömürürler.   İnsanların istekleri ve korkuları sınırsız yapabilecekleri sınırlıdır. İnsanlar genelde bu korkularını büyü ve falla kapatmaya çalışır.
PAZARLAMACILAR GİBİ ADETA ÜRÜN PAZARLIYORLAR
Denemek için biriyle önce Instagram'a,sonrada whatsApp üzerinden iletişime geçtim. 3000 lira karşılığı sözde bir arkadaşımın bana yaptığı büyüyü bozabileceğini söyleyerek benden isim,   Anne ismi, doğum tarihi, yaşadığım şehir gibi özel bilgilerim ile bir fotoğraf talep etti.   Yapacağı uygulamanın 'garantili' olduğunu söyleyen dolandırıcının bunu sanki ürün pazarlayan reklamcı gibi pazarlaması da dikkat çekici. En çirkin aldatma din adına yapılandır. İnsanların duygularıyla ve inançlarıyla oynandığı zaman kimseye güveni kalmıyor.   Sonunda doğru olanı bile kabul etmekte zorlanıyor. ”

BUNLAR DOLANDIRICI

MEDYUMLUK denilince 90’larda akla gelen 2-3 isimden biri de Medyum Memiş’ti. Kendisi aslında çok uzun süredir medyum kelimesini kullanmıyor.   ‘Ben hocayım’ diyor. Adı şarlatanlarla adı aynı kefede olsun istemiyor.   Mehmet Memiş Hoca “Bu tür işlere hele de sosyal medya aracılığıyla asla bulaşmayın.   Akıbetiniz iyi olmaz. Maddi ve manevi zarar görürsünüz. Cinsel istismara dahi varan olaylar var.   Bir kere ilim irfan sahibi hiçbir kişi ‘Fal bakıyorum, büyü bozuyorum’ demez. Haramdır.   Haydi manevi olarak bunlara inanıyorsunuz diyelim, sosyal medyadan hiç tanımadığınız birini nasıl güvenirsiniz? Amaçları insanları kandırmak, parasını almak! İnanın ben onlara değil buna inanlara daha çok kızıyorum.  Birkaç fakülte bitirmiş adam bile sosyal medyadaki şarlatanlara inanıp, bunların peşinde koşuyor.   Bunlar gerçek hoca falan değil. Bunlar dolandırıcı” diyor.


 

Önceki KonuGerçek Medyum Hocalar
Sonraki KonuGerçek medyumlar
Bu Konuya İlk Yorumu Siz Yapın
Yorum Yapın